29. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa - SMAKI DZIEDZICTWA, 19 września 2021 r.

„Leki z apteczki prababci”

Najpierw zapraszamy na zwiedzanie pachnącej ziołami wystawy Mateusza Danielczyka „Cały świat jest apteką”, na której czeka na Was blisko 500 eksponatów ze świata fauny i flory oraz zbiory dotyczące historii farmacji i ziołolecznictwa. Z Muzeum Regionalnego w Bełchatowie wyruszymy w podróż.

Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie Wioska Pilsian w miejscowości Rudzisko. Z dala od cywilizacji przeniesiemy się do świata dawnych Słowian, gdzie będziemy zgłębiać tajniki zielarstwa… i nie tylko!

Członkowie Stowarzyszenia Plemię Pilsian i ich Przyjaciele od pradawnych rzemiosł, przeprowadzą warsztaty aromaterapii. Na głodnych - nie tylko wiedzy- będą czekały parujące kociołki, z warzącą się zupą i zdrowy prasłowiański poczęstunek.

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Organizator: Muzeum Regionalne w Bełchatowie

Partnerzy: