• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 102733
  Odwiedzin dzisiaj: 4

Aktualności

 Położony w centrum Bełchatowa zabytkowy budynek przez większość Bełchatowian nazywany jest "dworkiem Olszewskich". Usytuowany przy jednej z głównych ulic miasta jest jednak z przylegającym parkiem miejscem o szczególnych walorach estetycznych. Kontakt z jego zabytkową materią, otoczenie urokliwego parku i rzeka Rakówka mijająca go swym korytem od strony zachodniej czynią to miejsce "magicznym". Nic wręcz dziwnego, że w otoczeniu dworu znajdują wytchnienie rodzice ze swoimi pociechami, zakochani spędzający tu miłe chwile, czy też wszyscy spragnieni ładu, harmonii i kontaktu z przyrodą i pięknem.

Klauzula informacyjna

 Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:

 1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.

 2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.

 3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum Panią Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo:  mkconsulting@onet.eu

 4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

 5. Dostęp do Państwa danych osobowych będzie przysługiwał wyłącznie upoważnionym przez Muzeum osobom.

 6. Odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych oraz  podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.

 7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu odwołania zgody bądź na podstawie przepisów archiwizacyjnych.

 8. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do danych osobowych, ich poprawianie, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, o ile nie wystąpią okoliczności ograniczające realizację tych praw.

 9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowy narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych lub przepisy krajowe.

 10. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania oraz nie będą przekazywane do państw trzecich.

 

 

 

 

 

 • WARSZTATY WIELKANOCNE Z TWÓRCAMI LUDOWYMI

  W tym roku proponujemy Państwu dwa rodzaje warsztatów: pisankarskie i wycinankarskie. Zajęcia poprowadzą artystki z regionu opoczyńskiego i z regionu sieradzkiego.

  Zapraszamy.

 • Spotkanie dla przedsiębiorczych artystów

  W imieniu Organizatorów - Wydziału Rozwoju Miasta - zapraszamy do udziału w spotkaniu dla przedsiębiorczych artystów, które odbędzie się w dniu 22 marca 2019 roku.

  Poniżej link do wydarzenia:.http://invest.belchatow.pl/aktualnosci-2/

 • Wagary w Muzeum

   

  Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. Jednym z najbardziej popularnych zwyczajów w Polsce związanych z tym dniem jest topienie marzanny, kukły odwołującej się do postaci słowiańskiej bogini, która utożsamia zimę i śmierć. Jej spalenie powoduje rychłe nadejście wiosny. Pierwszy dzień wiosny to także dzień wagarowicza, a jak dzień wagarowicza to wiosenne wagary. Sposobów na spędzenie tego dnia jest coraz więcej.
  Nie każdy decyduje się spędzać ten dzień w murach szkoły - wszak taka jest właśnie tradycja.
  Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na
  WAGARY W MUZEUM!

   

 • Ostatki 2019 w Muzeum

  W najbliższy wtorek - 5 marca - obchodzimy ostatni dzień tegorocznego karnawału.
  Tradycyjnie nasze Muzeum organizuje wesoły i głośny korowód ostatkowych przebierańców.
  Serdecznie zapraszamy do udziału, a żeby nie zabrakło pączków - dajcie nam znać najpóźniej do jutra!

  Starujemy 5 marca 2019 roku o godzinie 10.00.

 • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce.
  W naszym mieście odbędzie się kilka wydarzeń czczących pamięć o Niezłomnych.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce