Konkurs "Bełchatowskie Legendy rozstrzygnięty"!
Lista zwycięzców:
1. Kategoria wiekowa 5-6 lat
Dwie nagrody główne:
- Filip Jaszczak (Przedszkole nr 9 w Bełchatowie, grupa „Pszczółki”),
- Julia Karbowniczak;
2. Kategoria wiekowa 7-8 lat
Jedna nagroda główna:
- Anna Mokrzyńska (Przedszkole samorządowe nr 6 w Bełchatowie, klasa „0”)
oraz dwa wyróżnienia:
- Wojciech Jaszczak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie, klasa Ic),
- Aleksandra Karbowniczak;
3. Kategoria wiekowa 10-11 lat
Jedna nagroda główna:
- Oliwia Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, klasa V)
oraz trzy wyróżnienia:
- Maja Maciejewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim),
- Miłosz Salon (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa IV b),
- Weronika Zajączkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa IV a);
4. Kategoria wiekowa 12-14 lat
Pięć wyróżnień:
- Michalina Grygierzec (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie, klasa V a),
- Nikola Kłys (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI d),
- Marcel Strzelczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI b),
- Maja Rojek (Szkoła Podstawowa w Drużbicach, klasa VI),
- Kacper Wróż (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VII d);
5. Kategoria wiekowa dorośli
Wyróżnienie dla Pani Anny Jaszczak.
6. Kategoria grafika komputerowa
Wyróżnienia:
- Zofia Kalksztain (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim, klasa IV),
- Pola Kostusiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa VI d),
- Zuzanna Nawrot (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie, klasa VI c).
***
PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI KONKURSOWEJ
konkursu „BEŁCHATOWSKIE LEGENDY”
w ramach projektu „FERIE ON-LINE W MUZEUM”
Dnia 22.02.2021 r. .o godzinie 10:00 w budynku Muzeum Regionalnego w Bełchatowie mieszczącego się przy ulicy Rodziny Hellwigów 11, zebrała się komisja w składzie: Marek Tokarek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, historyk, Krystyna Członka – Specjalista ds. plastycznych
i organizacji wystaw, Magdalena Marciniak-Darda – Etnograf; Marcin Uss – Historyk sztuki.
Zadaniem komisji konkursowej było:
· - ocena nadesłanych prac w określonych kategoriach wiekowych,
- opracowanie werdyktu końcowego.
Podczas oceniania prac jury bierze pod uwagę następujące kryteria:
technikę wykonanej prac,
- - oryginalność,
· pomysłowość,
· estetykę,
· zgodność z tematem konkursu.
W konkursie wzięło udział 44 uczestników. Na konkurs nadesłane zostało 55 prac. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi powyżej kryteriami.
Ze względu na charakter i ilość prac, decyzją Komisji, przyznano nagrody i wyróżnienia
w następujących kategoriach:
1. Kategoria wiekowa 5-6 lat
Dwie nagrody główne:
- Filip Jaszczak (Przedszkole nr 9 w Bełchatowie, grupa „Pszczółki”),
- Julia Karbowniczak;
2. Kategoria wiekowa 7-8 lat
Jedna nagroda główna:
- Anna Mokrzyńska (Przedszkole samorządowe nr 6 w Bełchatowie, klasa „0”)
oraz dwa wyróżnienia:
- Wojciech Jaszczak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie, klasa Ic),
- Aleksandra Karbowniczak;
3. Kategoria wiekowa 10-11 lat
Jedna nagroda główna:
- Oliwia Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, klasa V)
oraz trzy wyróżnienia:
- Maja Maciejewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim),
- Miłosz Salon (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa IV b),
- Weronika Zajączkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa IV a);
4. Kategoria wiekowa 12-14 lat
Pięć wyróżnień:
- Michalina Grygierzec (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie, klasa V a),
- Nikola Kłys (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI d),
- Marcel Strzelczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI b),
- Maja Rojek (Szkoła Podstawowa w Drużbicach, klasa VI),
- Kacper Wróż (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VII d);
5. Kategoria wiekowa dorośli
Wyróżnienie dla Pani Anny Jaszczak.
6. Kategoria grafika komputerowa
Wyróżnienia:
- Zofia Kalksztain (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim, klasa IV),
- Pola Kostusiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa VI d),
- Zuzanna Nawrot (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie, klasa VI c).
Pozostałym uczestnikom Komisja przyznała upominki za udział w konkursie i wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac.
Protokół obrad sporządziła Anetta Jedynak-Stępnik.
Został on odczytany w obecności wszystkich członków komisji.
Serdeczne gratulacje dla uczestników!