• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 575138
    Odwiedzin dzisiaj: 2

„Cały świat jest apteką” wystawa z kolekcji technika farmacji Mateusza Danielczyka - 14 sierpnia 2021 r.

„Cały świat jest apteką” wystawa z kolekcji technika farmacji Mateusza Danielczyka

 

„Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Przez nie się leczy i ból usuwa, przez nie aptekarz sporządza leki, aby się nie kończyło Jego działanie i życie bez chorób, które od Niego pochodzi, było po całej ziemi.” Mądrości Syracha 38

 

Pachnąca ziołami wystawa przeniesie nas do Klasztoru Bonifratrów, chaty XIX-wiecznej zielarki, czy dawnego gabinetu lekarskiego.

 

Wyjątkową oprawę wystawy stanowi kolekcja związana z historią medycyny i farmacji, gromadzona przez wiele lat przez technika farmacji i fitoterapeutę, pana Mateusza Danielczyka. Wśród wielu unikatowych eksponatów znajdziemy tu takie osobliwości jak: głowa krokodyla, szczęki szczupaka, poroże jelenia, koralowce, skorupa żółwia, cantharis, castoreum, plaster miodu, naturalna ambra, manna jesionowa, samorodki bursztynu.

 

Oprócz licznych ciekawostek z historii medycyny, podczas wystawy poznamy także liczne rodzaje ziół – zwłaszcza tych występujących w naszych okolicach oraz dowiemy się o ich zastosowaniu w lecznictwie.

 

Otwarcie wystawy 14.08.2021 r., godzina 16.00

 

Dostępność: sierpień-wrzesień 2021.

 

Miejsce: Muzeum Regionalne w Bełchatowie, ul. Rodziny Hellwigów 11, Duża Galeria, I piętro.

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce