• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 575138
    Odwiedzin dzisiaj: 2

Wystartowały ferie 2024 w mieście!

  • Zdjęcie-640x960_px_3_miasta.png

Miejskie jednostki przygotowały masę propozycji dla najmłodszych na spędzenie czasu ferii. Wszystko po to, by te dwa tygodnie były dla dzieci czasem pełnym wrażeń, a także wesołej i bezpiecznej zabawy. Do wspólnej zabawy z Miejskim Centrum Kultury, Muzeum Regionalnym, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, a także kinem Kultura i Miejskim Centrum Sportu prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkich bełchatowskich uczniów.

W sobotę 3 lutego w hali Energia o godz. 10:00 wystartuje wyjątkowo kolorowy i skoczny Festiwal Dmuchańców. Przez kilka godzin, bo do 18:00 na najmłodszych czekać będzie 7 dużych dmuchanych zabawek. Wśród nich znajdą się m.in. zjeżdżalnia traktor, 40-metrowy to przeszkód, tor z mega piłkami, plac zabaw dżungla czy basen z piłkami. A do tego darmowy popcorn i wata cukrowa.

4 lutego w MCK PGE Gigantach Mocy o godz. 17:00 będzie można obejrzeć spektakl ekologiczny „Drzewo życia”. Aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury opowiedzą losy starej Gazety Emilii, pieska Rysia, potwora Gałgana oraz tytułowym mądrym Drzewie Życia. Teatr przybliży dzieciom takie pojęcia jak recykling i segregacja odpadów. Widzowie poznają również konsekwencje zanieczyszczeń powietrza i wody oraz ich wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Wstęp na przedstawienie jest oczywiście bezpłatny. A spektakl wpisuje się w prowadzoną już od kilku lat miejską akcję „Segregacja to dobra re:akcja”.

Ekologia będzie także głównym tematem kolejnego feryjnego wydarzenia. Mowa o balu karnawałowym, który w hali Energia odbędzie się w sobotę 10 lutego. Do tanecznej zabawy wszystkich uczestników zachęci DJ. Będą też konkursy z nagrodami a także warsztaty robienia masek karnawałowych z materiałów pochodzących z recyklingu. Do tego foto budka, kolorowe tatuaże i malowanie buziek. Poza tym dzieci będą mogły ułożyć mega puzzle i pograć w gry wielkoformatowe. Dla wszystkich przewidziano również darmowy popcorn i watę cukrową. Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do godz. 18:00.

Przypominamy również o warsztatach w naszym Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Są jeszcze wolne miejsca w drugim tygodniu ferii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 44 6331133, bądź osobiście w siedzibie Muzeum.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce