• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 557390
    Odwiedzin dzisiaj: 165

Będziemy wspominać Żołnierzy Wyklętych

  • Zdjęcie-plakat-zw-1024x1428-px-002-1.jpg

Główne obchody miasto tradycyjnie zaplanowało na 1 marca. Rozpoczną się one o godz. 17:30. Najpierw delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem „Pamięci Bełchatowian”. Z kolei o godz. 18:00 w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2) odprawiona zostanie msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Miasto zaplanowało również kilka wydarzeń towarzyszących. 1 marca w Szkole Podstawowej nr 12 odbędzie się turniej piłki nożnej „Ku Czci Żołnierzy Wyklętych” dla młodzieży szkolnej. Początek o godz. 9:00.

Od 1 marca, przez cały miesiąc, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej będzie można oglądać wystawę poświęconą Żołnierzom Niezłomnym. W holu biblioteki będzie także udostępniona ekspozycja książę pt. „Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956”.

3 marca, blisko 200 osób wystartuje w bełchatowskiej odsłonie Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. To ogólnopolskie wydarzenie, które po raz kolejny już zagości także w naszym mieście. Zawodnicy będą mieć do pokonania symboliczny dystans o długości 1963 metrów. Trasa prowadzić będzie alejkami Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Co prawda Miejskie Centrum Sportu zamknęło już listę startujących, ale serdecznie zapraszamy mieszkańców do kibicowania sportowcom. Start o godz. 12:00.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce