3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum, Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo: iod@muzeum-belchatow.pl

• XV Bełchatowskie Dni Papieskie

Szanowni Państwo, w imieniu Prezydenta Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej oraz Parafii Rzymskokatolickich Dekanatu Bełchatowskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XV BEŁCHATOWSKIE DNI PAPIESKIE.

• Uniwersytet Pierwszego Wieku 2019/2020 - rekrutacja trwa

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Pierwszego Wieku skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Obejmuje cykl zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickich. Podczas zajęć mali studenci poszerzają wiedzę, zwiedzają ciekawe miejsca tematycznie związane z kierunkiem studiów, rozwijają zainteresowania i pasje,  ucząc się przez zabawę.Zajęcia odbywają się na dwóch kierunkach: filologii polskiej z dziennikarstwem oraz historii Polski z archeologią.
    Rok akademicki trwa od 1 października do 30 czerwca i jest podzielony na dwa semestry: zimowy i letni.
    Więcej w zakładce Uniwersytet Pierwszego Wieku.

• Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze" - 27.09.2019 r.

Już jutro, tj. 27 września (piątek) 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze", w godzinach
    10.00-19.00.

Poniżej program konferencji.
    Zapraszamy!

• Festiwal Sztuki/Jabłka - Bełchatów 2019

III Festiwal Sztuki Jabłka wystartuje 4 października. Pierwszego dnia na bełchatowian będzie czekać m.in. wernisaż wystawy „Drzewo”, którą organizuje Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Część prac będzie prezentowana w naszym Muzeum w holu na piętrze.

W sobotę 5 października w Muzeum Bella ciao/ Kuba Stępień, czyli performans i wystawa. Uwaga - wejście od strony parku. Start o 17.30. W sobotę Muzeum będzie otwarte do 21.00.

Natomiast 6 października w Muzeum wystawa tkaniny artystycznej Agnieszki Paradeckiej pt. Koszmary i marzenia senne. Start o 17.30. W niedzielę Muzeum będzie otwarte do 20.00.

• III edycja Festiwalu Sztuki Jabłka

Już niebawem w naszym mieście odbędzie się III edycja Festiwalu Sztuki Jabłka.
    Zapraszamy!

Więcej informacji w linku: